00Щоб допомогти вінницьким підприємцям освоїтись за кордоном, компанії "Євроконсалтинг" та "Укрсиббанк" 22 липня 2014 року у приміщенні Арт-галереї "Інтершик" провели безкоштовний бізнес-семінар "Організація експорту та імпорту з країнами Євросоюзу – юридичні, фінансові та організаційні аспекти". Конференц-зала була вщент заповнена слухачами, які отримали безмір корисної інформації задля майбутнього розвитку.

Діяльність українських компаній на теренах Європи безумовно зустрінеться з певними проблемами – організаційними, юридичними, фінансовими тощо. На семінарі кожній групі проблем присвячувався виступ фахівця, який докладно пояснив послідовність дій, які гарантуватимуть успішну діяльність закордоном.

02Сергій Десяк, директор компанії "Євроконсалтинг", висвітлив питання "Як організувати вихід компанії на ринок Євросоюзу?" Він пояснив основні переваги виходу на закордонні ринки,  зупинився на передумовах успішної співпраці та на існуючих грантах, субсидіях, програмах підтримки, акцентував особливості керування дочірніми компаніями в Німеччині.

03Андрій Головатюк, заступник начальника вінницького регіонального управління "Укрсиббанку", познайомив учасників семінару з банківськими програмами, які полегшують ведення бізнесу в Європі, а саме – прискорюють та спрощують переказ коштів, надають ширші можливості щодо фінансування закордонних філій. Пільгове кредитування та наявність персонального валютного диллера допоможе підприємцям вчасно отримувати необхідні ресурси та оперативно здійснювати валютні операції.

04Євген Годнєв, консультант компанії "Євроконсалтинг", докладно пояснив етапи сертифікації виробництва, аби вітчизняна продукція вільно оберталась на ринку ЄС. Він  пояснив значення достатньо нових та малознайомих термінів, як от "маркування ЄС", "Європейські Директиви", "міжнародні стандарти", ISO тощо. Основні етапи застосування стандартів, характерні помилки та розчарування, аудит постачальника і т. ін. – все це допоможе вінницьким підприємцям випускати продукцію безпечну та якісну, згідно вимог ЄС.

05Ігор Шевченко, патентний повірений України, керівник відділу зовнішньоекономічних зв’язків та перекладів ВТТП, розповів про важливість захисту інтелектуальної власності. Він пояснив, що є об’єктом інтелектуальної власності: торгова марка, винахід/корисна модель, промисловий зразок, а також те, як ці об’єкти захищаються українським законодавством та законодавством Євросоюзу.

Вінницьких підприємців турбувало питання: чи залежить можливість виходу на ринки ЄС від масштабу бізнесу – малий, середній, великий? Сергій Десяк відповів:
- В моєї компанії є досвід роботи і з крупним машинобудівним холдингом, і з виробником продукції хенд-мейд. Тобто розмір бізнесу не має значення. Однак підтримуючі програми, про які я сьогодні згадував, більшою мірою орієнтовані на малий бізнес. Хоча зауважу, що малий бізнес в нас та в Німеччині відрізняється за об’ємами. Там – це 10 чоловік та 10 млн. євро в рік обороту!

Чи отримали гості семінару весь об’єм інформації, щоб самостійно впоратись з виходом на ринки ЄС?
- Це – експрес-семінар, оскільки питання досить об’ємні. Колектив експертів дав загальну картину та інструменти, які підприємства можуть використовувати для роботи на зовнішньому ринку.

У Європі чекають наших товаровиробників?
- В ЄС дуже висока конкуренція. Конкурентів місцеві компанії не чекають - вони чинитимуть опір і просто так свій ринок віддавати не будуть. Це треба усвідомити українським підприємцям. Нашим підприємцям треба розуміти, що ринок там є, і треба в своїй продукції напрацьовувати певні конкурентні переваги. Наприклад, в нас нижча собівартість, бо нижчі витрати на робочу силу, також є доступ до певних сировинних ресурсів. Плюс – в багатьох компаніях є певні інновації, які вони можуть впроваджувати, маючи інший погляд на вирішення проблем споживача. Я думаю, що кожне підприємство може знайти свій варіант - за рахунок низької собівартості чи за рахунок більш унікальних рішень, знайдених впродовж роботи на локальному ринку. Наші підприємства завжди вміли пристосуватись.

Підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом відкрило перед вітчизняними підприємцями розмаїття нових можливостей. Відтепер вони торуватимуть свій шлях у Європу задля завоювання нових ринків та отримання прибутку. Якщо власники бізнесу, підприємці, вижили тут, в Україні, то зможуть вижити, досягнувши успіху, і там, в Європейському Союзі!

Журнал "Успішний підприємець" дякує компанії "Євроконсалтинг" за допомогу у створенні даного матеріалу.

Фото-звіт про семінар у Facebook.

 

TPL_BACKTOTOP